Kulağınız Bizde Olsun

Hakkımızda

MEDSA; 2001 tarihinde Kocaeli ilinde nitelikli tıbbi cihaz satışı yapmak üzere kurulmuş olup faaliyetine aralıksız olarak devam etmektedir.

Şirket kurucularından olan Alim ERKEN; ODTÜ Makina Mühendisliği eğitiminden sonra Ankara’da yerleşik tıbbi malzeme ve tıbbi cihaz ithalatçısı özel bir firmada satış müdürü olarak sağlık sektöründe çalışmaya başladı.  2001 yılı sonuna kadar geçen bu süreçte yurt içi ve yurt dışı pek çok tıbbi kongre, seminer ve eğitime katıldı.

Şirketin diğer kurucu ortağı Şeyda BİLGİSU ERKEN; ODTÜ Kimya bölümündeki eğitiminden sonra özel bir holdingde Ar-Ge Mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra ise tıbbi cihaz ithalatçısı özel bir firmanın Analitik Cihazlar departmanında görev aldı. 2001 yılı sonuna kadar geçen bu süreçte yurt içi ve yurt dışı pek çok tıbbi kongre, seminer ve eğitime katıldı.

MEDSA kurucularının eğitimleri ve sektör deneyimleri ile kısa sürede konusunda lider ve aranılan bir firma haline geldi.  Daha önce hiç yapılmamış pek çok tıbbi işlemin Kocaeli Üniversitesinde yapılmaya başlanmasına teknik destek verdi. (İlk Pulmoner Valvuloplasty, ilk Mitral Valvuloplasty, ilk transkateter ile ameliyatsız kalp deliği kapatma, ilk transkateter ile ameliyatsız beyin anevrizması kapatılması operasyonu, Kocaeli’nin ilk uyku laboratuvarının MEDSA aracılığı ile Kocaeli Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde kurulması, ilk koklear implant ve ilk kemiğe implante işitme cihazı... v.s.)

 
WIDEX İşitme Cihazları'ndan gelen davet üzerine 2007 yılında MEDSA İŞİTME MERKEZİ açıldı.  "Kulağınız bizde olsun, gözümüz gibi bakalım" sloganı ve kullanıcı memnuniyeti hedefi ile açılan merkez kısa sürede tüm yurtta bilinen ve örnek gösterilen bir kurum oldu.  2010 yılında COCHLEAR Sertifikalı Servis Ortaklığı, 2012 yılında RESOUND ve PHONAK İşitme Cihazları satışına başlandı. İşitme cihazı alırken markaya dikkat ettiğiniz kadar, kulak ölçünüzü kimin aldığına ve cihaz ayarını kimin yaptığına da dikkat edilmelidir. Maalesef piyasada, marka değeri olmayan cihazlar olduğu gibi, ayar yapmakta yetersiz satıcılar da mevcut. Hiçbir işitme cihazı markası, onu size göre ayarlayan kişinin deneyimi ve becerisinden daha değerli değildir. 
 
Konuya duyduğu özel ilgi ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları konusunda yüksek lisans yapan firma ortağı Şeyda BİLGİSU ERKEN, "Santral İşitsel İşlemleme Bozuklukları" ve "Koklear implantın İşitsel Algı Test Sonuçları Üzerine Etkisi" konulu tez çalışmaları yapmış olup Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı olarak görev yapmaktadır.
 
2022 Yılı itibariyle sizlere COCHLEAR, PHONAK, REDOUND ve WIDEX marka işitme cihazlarını daima son güncellenen bilgiler ile deneyim ve tecrübemizi harmanlayarak sunarız. Tanıştığımız an sunmaya başladığımız danışmanlık görevimiz satışla bitmeyen dostluğumuzun ilk aşamasıdır. 
«Daha iyisi varken azıyla yetinemem» diyenlerdenseniz sizi de bekleriz. 

MEDSA İŞİTME MERKEZİ, İŞİTME PROFESYONELLERİ DERNEĞİ KURUCU ÜYESİDİR. 

 


 
 

Blog'da Neler Yeni?